P&S a.s.
Na Pankráci 53
140 00 Praha 4
Czech Republic

tel.: +420 241 410 302
tel.: +420 261 223 502
fax: +420 241 409 467

e-mail: p-s@volny.cz

Další projekty

Plovoucí socha Vltavy – Praha

Nejvýstřednější a nejatraktivnější plavidlo, které kdy Seskupení firem Podzimek realizovalo byla jistě plovoucí socha Vltavy – žena těhotná dějinami. Tak zněl původní název sochy tvůrce prof. Kurta Gebauera a scenografa Vítka Fejlka.
 
V Holešovickém přístavu lopatou tvořil a tvořil, až zde byla žena dlouhá víc než 26 m a 5,2 m široká. Na pískovou ženu spotřeboval 70 m 3 písku a na ocelovou kostru 3/4 km ocelových prutů. Při všech pracích ochotně spolupracoval pan Winkler a jeho firma Konakli. Přišel s novou převratnou myšlenkou, že socha Vltavy nebude jenom plavat, ale že se při každém představení, tedy čtyřikrát denně, bude vynořovat a zanořovat.
 
Toto zadání bylo trochu komplikované, ale vše dobře dopadlo a na představení, které režíroval Jan Kratochvíl, osvětloval Petr Brumlich a scénickou hudbou doprovodili Dušan Vozáry a Eva Turnová, se prý postupně přišlo podívat přes 150 000 diváků. Noviny se předháněly ve chvále plovoucí sochy u Národního divadla.
 
Investor: Praha 2000 – Město evropské kultury
Realizace: 2000
 
 
Plovoucí socha Vltavy v Holešovickém přístavu. Plovoucí socha Vltavy u Střeleckého ostrova
 
 

Dvě komory pro měření zbytkové radiace - Státní ústav radiační ochrany

Mimořádně náročná dodávka a montáž dvou komor na měření úrovně zasažení lidí a předmětů umělou radiací. Komory musí zabránit průniku vnější radiace z okolí a současně sami nesmí vyzařovat žádnou umělou radiaci, proto museli být vyrobeny z materiálů „předatomové doby". První komoru jsme proto vyrobili z pancéřových plechů německých tanků Tiger (Tygr) z 2. světové války, druhou komoru z odminovacích radlic amerických tanků. Hmotnost komor 60 a 90 tun.
 
Investor: Státní ústav radiační ochrany
Termín: 2005-2006
 
Komory pro měření radiace
 
 

Ochranné dveře pro reaktor Tokamak – Praha

Dodávka ochranných dvěří pro halu reaktoru Tokamak v Ústavu fyziky plazmatu Akademie věd ČR v Praze 8.
 
Tokamak je experimentální reaktor na výzkum termojaderné fúze, která je možným ekologickým zdrojem energie budoucnosti. Vlastní „reaktor“ je darem anglické vlády a byl přivezen z Calemu v Anglii.
 
Investor: Ústav fyziky plazmatu Akademie věd ČR
Realizace: 2008
 
Ochranné dvěře haly reaktoru Tokamak
 
 
T-Flex CAD
© P&S 2013, art STUDIO PRESTO, code RIWEproduction