P&S a.s.
Na Pankráci 53
140 00 Praha 4
Czech Republic

tel.: +420 241 410 302
tel.: +420 261 223 502
fax: +420 241 409 467

e-mail: p-s@volny.cz

VODNÍ TURBÍNY

Společnost P&S zabezpečuje výrobu a dodávky vodních turbín, zařízení na kompletní vybavení vodních elektráren, všech druhů čistících strojů pro vodní toky, veškerá vodohospodářská zařízení, uzávěry, jezové klapky, česlová pole.
 
Za účelem komplexního pojetí problematiky MVE provádíme: vyhledávání lokalit; poradenskou a konsultační činnost; zpracování koncepčních studií, ekonomických hodnocení lokalit; inženýrskou a investorskou činnost; předprojektovou a projektovou dokumentaci včetně zajištění územního rozhodnutí a stavebního povolení; rekonstrukce, obnovy a repase turbín; dodavatelskou činnost ve funkci generálního projektanta a vyššího dodavatele stavby (stavby na klíč); projekční a dodavatelskou činnost plovoucích malých vodních děl; vývoj, výrobu a dodávku vlastních turbín, a to typu Bánki a vrtulových přímoproudých turbín; energetické využití tlakových vodovodních potrubí včetně zajištění projekční a dodavatelské činnosti.

V oblasti výstavby malých vodních elektráren bylo realizováno mnoho projektů, z nichž nejvýznamnější byla výstavba osmi malých vodních elektráren v Litvě. V letech 1998 až 2002 dodala společnost P&S, a.s. do Litvy kompletní zařízení pro 7 malých vodních elektráren. Dodávky obsahovaly celkem 12 turbín, generátory, hydraulické systémy, elektrosystémy a řídící počítače. 10 turbín je určeno pro malé spády do 3,5 m, 2 turbíny jsou typu Bánki pro spád 7 m.
 
 
Provoz malé vodní elektrárny Skuodas zahájil osobně prezident Litevské republiky Valdas Adamkus
Na obr. vpravo strojovna MVE Skuodas osazená dvěmi turbínami typu Bánki B600/1500 - 2x90 kW
 
Společnost dodala vodní turbíny také pro vodní elektrárny v Norsku, Německu, Litvě a na Slovensku a účastní se projektů rekonstrukcí starých vodních elektráren.
 
 
MVE Vadagiai - Litva                                    Bánkiho turbína B340-340 pro norského zákazníka
 
T-Flex CAD
© P&S 2013, art STUDIO PRESTO, code RIWEproduction